Logo Solidarnej Polski...

Nowe logo Solidarnej Polski w biało-czerwono-granatowych barwach oraz spot promujący sobotni kongres założycielski ugrupowania - zaprezentowali w czwartek (2012.03.22) w Sejmie liderzy formacji.

Jak tłumaczył jeden z liderów Solidarnej Polski Jacek Kurski, logo tworzą trzy czerwone postaci trzymające się za ręce. Obok widnieje granatowy napis z nazwą ugrupowania. Jest to niezwykle nowoczesne logo, a jego sens jest współczesnym wyrazem nowoczesnej solidarności. Tak jak Solidarna Polska odwołuje się do poczucia wspólnoty narodowej, solidarności i pokoju tak to logo ma wyrażać, że Polska jest rodziną rodzin, że mamy fragment łańcucha rąk, które współpracują i są nastawione na współpracę - powiedział Jacek Kurski.

W jego ocenie przesilenie na polskiej scenie politycznej, którego wyrazem są napięcia koalicyjne ws. reformy emerytur, pokazują, że potrzebna jest zmiana w polskiej polityce.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro podkreślił, że wybór logo partii nastąpił w wyniku konkursu, w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób. Jak przyznał, ostateczne wersja logo została wybrana po długiej i burzliwej dyskusji w gronie polityków Solidarnej Polski.

Skoro wybór padł, to mam nadzieję, że będzie ono szczęśliwie nam towarzyszyć do zwycięstwa - dodał Zbigniew Ziobro.

Politycy Solidarnej Polski przed sobotnim (2012.03.24) kongresem założycielskim zaprezentowali także spot pod tytułem "Solidarna Polska - Nowa nadzieja", który emitowany jest od czwartku w stacjach telewizyjnych. W spocie na tle zdjęć prezentujących protesty społeczne i spotkania z wyborcami, głos Jacka Kurskiego przekonuje, że potrzebna jest nowa siła na polskiej scenie politycznej.

Pokazujemy, że Polska jest źle rządzona przez Donalda Tuska, ludziom żyje się co raz gorzej, a jednocześnie dotychczasowa opozycja nie była w stanie wygrać wyborów, dlatego potrzebna jest zmiana - powiedział Jacek Kurski.

W sobotę (2012.03.24) w podwarszawskich Otrębusach odbędzie się kongres, na którym Solidarna Polska przekształci się w partię polityczną. Ma na nim zostać przedstawiony m.in. program i statut partii oraz oficjalna nazwa ugrupowania - Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro.