Solidarna Polska ws. emerytur, oraz sześciolatków - konferencja prasowa (2012.02.16).

W związku z gorącym tematem jakim jest podniesienie wieku emerytalnego zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet w środę 15.02.2012 klub parlamentarny Solidarna Polska spotkał się z przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą. Solidarna Polska w całej rozciągłości popiera wniosek "Solidarności" i tych wszystkich osób, czyli ponad miliona osób, które podpisały się pod wnioskiem, aby to obywatele mogli się wypowiedzieć w referendum, w najistotniejszej sprawie z obszaru życia - powiedziała (2012.02.16) na konferencji Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska posłanka Beata Kempa. Solidarna Polska uważa, że akcja referendalna "Solidarności" jest jak najbardziej słuszna. Kliknij tutaj i oglądaj cały briefing Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska w którym poruszono kwestie: systemu emerytalnego, oraz systemu oświaty.

Solidarna Polska ws. emerytur.
Politycy Solidarnej Polski zapowiedzieli w czwartek (2012.02.16), że w przyszłym tygodniu podczas spotkania z premierem Donaldem Tuskiem przedstawią mu swoje propozycje ws. emerytur. Solidarna Polska będzie przekonywać szefa rządu do poparcia referendum ws. wieku emerytalnego.
"Chcemy przeanalizować propozycję premiera, odnosimy się do niej sceptycznie, jesteśmy przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego, ale chcemy wysłuchać tych argumentów, które ma premier" - powiedział na czwartkowej (2012.02.16) konferencji prasowej w Sejmie szef klubu parlamentarnego Solidarna Polska Arkadiusz Mularczyk. 
Podczas przyszłotygodniowego spotkania Solidarna Polska zamierza przedstawić też premierowi swoje pomysły dotyczące zmian w systemie emerytalnym. Wśród nich będzie propozycja zakładająca gwarantowaną emeryturę dla matek bądź ojców z minimum trójką dzieci. Takie świadczenie przysługiwałoby niezależnie od tego, czy dana osoba pracowała. 
Beata Kempa poinformowała, że w środę klub parlamentarny Solidarna Polska spotkał się z przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą. "Solidarność" w czwartek złożyła w Sejmie podpisy zebrane pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum dotyczącego zmian emerytalnych. Związkowcy chcą, by wnioskiem tym zajął się Sejm. 
"W całej rozciągłości popieramy wniosek Solidarności, tych wszystkich osób, czyli ponad miliona, które podpisały się pod tym, aby to obywatele, Polacy, mogli za pośrednictwem takiej instytucji jak referendum wypowiedzieć się w najistotniejszej sprawie" - powiedziała Beata Kempa. 
"Polacy nie chcą dłużej pracować, polskie kobiety nie chcą pracować do 67. roku życia, polskie dzieci chcą mieć babcie w domu, chcemy trochę pożyć na emeryturze, nie chcemy pracować do końca życia" - mówił Arkadiusz Mularczyk. 
Solidarna Polska spotka się z Tuskiem w ramach jego konsultacji z klubami parlamentarnymi ws. podniesienia wieku emerytalnego w środę 22 lutego 2012. Propozycja rządu zakłada, że od 2013 r. ma być stopniowo zrównywany i podwyższany wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn; docelowo do 67. roku życia. Źródło: PAP.

Solidarna Polska ws. sześciolatków.
Solidarna Polska sprzeciwia się przepisom wprowadzającym obowiązek posyłania do szkoły sześciolatków. Dlatego będziemy popierać obywatelski projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, znoszący ten obowiązek.
Dzieci mają prawo do rozwijania się w swoim własnym tempie. To rodzice powinni decydować o tym, kiedy dziecko jest gotowe pójść do przedszkola, oraz czy sześciolatek jest dojrzały emocjonalnie do podjęcia nauki w szkole.
Trzeba dzieciom pozwolić na to, żeby dojrzewały także emocjonalnie. A władze państwa, rząd PO pana Donalda Tuska takiej możliwości ich pozbawił.
Politycy Solidarnej Polski podkreślali też na konferencji, że szkoły nie są odpowiednio przygotowane na przyjęcie sześciolatków, oraz że samorządy nie dysponują odpowiednimi środkami finansowymi do wdrożenia tej reformy.