Kolejna kompromitacja Minister Sportu. Premier Tusk obiecywał, że Stadion Narodowy będzie gotowy długo przed Euro 2012. Uważamy, że ta sprawa jest wielkim skandalem i wielką kompromitacją pani minister, ale także Platformy Obywatelskiej.

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem Euro2012, czyli kluczowej z punktu widzenia wizerunku naszego kraju imprezy sportowej główny obiekt, czyli Stadion Narodowy nie jest gotowy do użytku. Mimo, że wiele stadionów w Polsce są przygotowane na tą imprezę, są już gotowe i odbywają się tam imprezy to ze Stadionem Narodowym ciągle są jakieś problemy. Dlatego jesteśmy tą sprawą zaniepokojeni i zażenowani - powiedział (2012.02.09) na konferencji prasowej Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska rzecznik Patryk Jaki. Problem Stadionu Narodowego nie jest problemem nowym. Premier Tusk już obiecywał, że 8 czerwca 2011 roku stadion ten będzie gotowy - powiedział przewodniczący Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska Arkadiusz Mularczyk. Stadion Narodowy miał być gotowy znacznie wcześniej przed mistrzostwami europy. Jesteśmy cztery miesiące przed meczem otwarcia, a stadion nadal jest placem budowy - powiedział Arkadiusz Mularczyk. Wielkim skandalem jest przyznanie przez Minister Sportu w przeciągu kilkunastu miesięcy dodatkowej premii dla członków zarządu Stadionu Narodowego. Mamy plac budowy, odwoływane są kolejne imprezy na Stadionie Narodowym, natomiast Pani Minister Sportu przyznaje premie, podnosi wynagrodzenia osobom, które są odpowiedzialne za to nieróbstwo - podsumował Arkadiusz Mularczyk. Klub Solidarna Polska złoży wniosek o zwołanie wspólnego posiedzenia sejmowych komisji sportu oraz infrastruktury, na którym minister sportu Joanna Mucha miałaby wyjaśnić m.in. problemy z oddaniem do użytku Stadionu Narodowego. Mamy nadzieję, że na posiedzeniu zostaną wyjaśnione wszystkie kwestie i zostaną wezwane osoby, które są odpowiedzialne za wielki bałagan - jak minister sportu oraz osoby zarządzające Stadionem Narodowym - powiedział rzecznik klubu Solidarnej Polski Patryk Jaki. Premier Donald Tusk obiecywał, iż Stadion Narodowy będzie gotowy długo przed Euro 2012. Uważamy, że ta sprawa jest wielkim skandalem i wielką kompromitacją pani minister, ale także Platformy Obywatelskiej - powiedział Arkadiusz Mularczy.


Solidarna Polska chce zwołania specjalnego posiedzenia Komisji Sportu oraz Komisji Infrastruktury.

9 lutego 2012 roku odbyła się konferencja Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska z udziałem posłów: Arkadiusza Mularczyka i Patryka Jakiego. Konferencja dotyczyła przygotowań do Euro 2012, a w szczególności Stadionu Narodowego.

Na kilka miesięcy przed rozpoczęciem imprezy bardzo wysokiej rangi jaką jest Euro 2012, Stadion Narodowy nie jest gotowy do użytku. Parlamentarzyści Solidarnej Polski wyrażają zaniepokojenie i zażenowanie wobec sytuacji, że niemalże wszystkie stadiony są gotowe na mistrzostwa, a warszawski obiekt – nie.

Problem Stadionu Narodowego nie jest problemem nowym – mówił Arkadiusz Mularczyk – już 8 czerwca 2011r. premier Donald Tusk obiecał otwarcie obiektu. Teraz, gdy do Euro zostały niespełna 4 miesiące, stadion wygląda jak plac budowy. Sam władze odpowiedzialne za jego budowę mają się natomiast dobrze: zarobki prezesów Narodowego Centrum Sportu wzrosły o prawie 300proc., w tamtym roku czterech szefów zarobiło łącznie milion złotych. Ponadto, pani minister przyznała członkom NCS dodatkowe 90tyś. premii. Joanna Mucha przyznaje premie, podnosi wynagrodzenia osobom, które są odpowiedzialne za to nieróbstwo, za to, że stadion jest placem budowy, nadal nie ma podstawowego wyposażenia, sprzętu, murawy – to skandal – dodał.

Solidarna Polska w obliczu tych faktów skieruje wniosek o zwołanie specjalnego, wspólnego posiedzenia Komisji Sportu i Komisji Infrastruktury. Oczekujemy, że udział w niej weźmie udział pani minister Mucha i główni zarządzający Stadionem Narodowym.