Solidarna Polska o umowie ACTA.

Solidarna Polska zwraca się do Premiera o natychmiastowe przedłożenie do laski marszałkowskiej ustawy ratyfikującej umowę ACTA, w celu odrzucenia jej przez Sejm - powiedział (2012.02.09) na konferencji prasowej europoseł, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Nie chcemy, aby gdzieś cichaczem, pod osłoną nocnej pory, kiedy emocje wygasną, Donald Tusk jednak przez jakiś przypadek wysłał ustawę ratyfikacyjną ACTA, która zostanie nagle dziwnym trafem przyjęta przez Sejm i sprawy pójdą w całkiem innym kierunku niż to dzisiaj Donald Tusk deklaruje. Znamy deklaracje Pana premiera Donalda Tuska, jest ich mistrzem, ale jest też mistrzem w niewywiązywaniu się z tych deklaracji i obietnic, a często czynieniu zupełnie czegoś innego niżeli wcześniej mówił - podsumował Zbigniew Ziobro. Dopatrujemy się tutaj wytrychu, żeby przeczekać kryzys związany ze wzmożoną aktywnością polskiej młodzieży, polskich internatów w obronie wolności, aby przetrwać te nastroje i potem poddać tylnymi drzwiami ACTA, być może skutecznej, ratyfikacji - powiedział Jacek Kurski. Chcemy dzisiaj powiedzieć: "sprawdzam" całemu światu polityki, który deklaruje sprzeciw wobec ACTA. Rozstrzygnijmy tę sprawę najszybciej, jak się da. Niech premier Donald Tusk przedłoży ustawę ratyfikującą do Sejmu, a my zdecydowaną większością głosów odrzućmy to niedobre pseudoprawo, żeby już przestało straszyć Polskę, Polaków, internautów i wolność w internecie - podkreślił Jacek Kurski.
Solidarna Polska z autorem słynnej strony „Antykomor” domagają się pilnego złożenia ACTA w Sejmie w celu jego odrzucenia.

Klub parlamentarny Solidarna Polska zwrócił się do premiera Donalda Tuska o natychmiastowe przedłożenie umowy ratyfikacyjnej ACTA do laski marszałkowskiej w celu odrzucenia jej przez parlament. Na konferencji wystąpił także Robert Frycz będący autorem słynnej strony antykomor.pl. 

Donald Tusk jest mistrzem w deklaracjach i obietnicach, jednak mają one małe odzwierciedlenie w rzeczywistości. Premier zwleka z określeniem swojego stanowiska ws. ACTA. Solidarna Polska oczekuje natomiast jak najszybszego złożenia umowy do laski marszałkowskiej w celu jej odrzucenia. 

W maju 2011 roku do mojego domu wkroczyli uzbrojeni funkcjonariusze ABW. Dopatrzyli się bowiem oni w prowadzonym przeze mnie blogu zagrożenia dla państwa – mówił Robert Frycz, twórca strony antykomor.pl – ABW powinna zajmować się łapaniem przestępców, a nie internautów, którzy wyrażają swoją opinię. Jeśli takie działania miały miejsce przed podpisaniem ACTA, należy zastanowić się, jak bardzo zostaną zaostrzone represje wobec internautów – dodał. Frycz zaapelował do internautów, by poparli wniosek Solidarnej Polski. 

W opinii Solidarnej Polski doszło do poważnego nadużycia władzy przez ABW wobec pana Frycza, a zastosowane środki były nieproporcjonalne do jego domniemanego przewinienia. Od 8 miesięcy Fryczowi nie postawiono żadnych zarzutów, nie wie on więc, czy będzie oskarżony, czy uniewinniony. Skandaliczne jest także to, że internaucie zarekwirowano komputer, na którym miał wiele ważnych plików i danych, i do tej pory go nie zwrócono. Dlatego też dziś Solidarna Polska składa skargę do prokuratora Seremeta na przewlekłość postępowania. 

Solidarna Polska żąda także jasnej deklaracji od PO – najlepiej w głosowaniu – czy są za, czy przeciwko ACTA.